ידידה הפקות - דרשות לבת מצווה
                     

074-767-94-73

דרשות לבת מצווה

אחד מרגעי השיא בכל בר או בת מצווה, הוא השלב בו חתן או כלת השמחה, נושאים את הדרשה שלהם בפני ההורים, האחים והאחיות, בני המשפחה והחברים. זה הרגע לו הם חיכו במשך שבועות רבים ולכן חשוב שיתכוננו אליה היטב, אספנו עבורכם ועבורכן מגוון טיפים לכל שלב בתהליך ההכנה.

דרשת בר ובת מצווה, הינה מנהג עתיק יומין, במהלכה קושרים הילד או הילדה, את עברם, קרי ילדותם, עם העתיד הצפוי להם. הם נפרדים מילדותם, מודים להוריהם על כל מה שעשו עבורם, ומציגים את התוכניות והשאיפות שלהם לעתיד.

בקהילות דתיות וחרדיות, נהוג לקשור את הדרשה עם פרשת השבוע, בעוד שאצל החילונים ובזרמים לא אורתודוכסיים, נהוג שהדרשה מתקשרת עם אישיותם של הילד והילדה, שאיפותיהם, והרצונות שלהם.

מה צריך לדעת לפני שכותבים וקוראים דרשה

יש ילדים וילדות שמחליטים לכתוב בעצמם את הדרשה שלהם, ויש מי שבוחרים לעשות זאת בעזרת הוריהם או אחים גדולים. מאחר ומדובר במשהו אישי שאמור לצאת מהלב, עדיף לתת לילדים לכתוב את הדרשה בעצמם, אך ניתן בהחלט להנחות אותם כיצד לכתוב, ושהם יחליטו מה לכתוב. כן לחשוב לתת להם את התחושה, שזה בסדר לכתוב מה שהם רוצים, בלי להיבהל ובלי להיכנס ללחץ שמא זה לא יהיה בסדר. בסופו של דבר זה האירוע שלהם ולכן זה חשוב שהדברים יבואו מתוכם.

על מנת שהדרשה תעבור כמו שצריך, והקהל ייהנה, חשוב להנחות אותם בנקודות הבאות:

שהדרשה לא תהיה ארוכה מדי, כך הקהל לא יאבד את הסבלנות שלו.
שלא יהיו בו מילים מסובכות ולא ברורות, בשביל שהם לא יתקשו להקריא את הדרשה.
שהדרשה תהיה מסודרת,חלק אחד של תודות, חלק אחד על משהו מהעבר, חלק אחד על משהו מהרצונות והשאיפות לעתיד.
רצוי שהדרשה לא תהיה רצינית לגמרי, אלא תכלול גם אלמנט משעשע.
במידה והילד או הילדה נלחצים מהרעיון להקריא את הדרשה מול הקהל, תמיד ניתן להציע להם להקליט אותה ולהשמיע את ההקלטה בזמן האירוע. זה יחסוך להם את המבוכה ואי הנעימות שבהקראת הדרשה בלייב.

כיצד לכתוב דרשה בצורה יפה?

למען האמת אין דרך אחת לכתוב דרשה בצורה נכונה. כתיבת דרשה זה מצד אחד עניין מאוד אישי, ומצד שני זה עניין תלוי אישיות, תלוי אירוע, תלוי קהל. עם זאת, יש טיפים שכן יכולים לעזור לכם ולכן כיצד לכתוב דרשה בצורה יפה שתרגש את הנוכחים.

בחירת הסגנון – בתחילה, עליכם להחליט על איזה נוסח אתם רוצים ללכת. נוסח קליל מלא הומור ושנינות או נוסח רציני. שני הנוסחים בסדר גמור, אתם צריכים להחליט מה מייצג אתכם בצורה נאמנה יותר, ומה יתקבל יותר יפה בעיניי הקהל.

בחירת הנקודות המרכזיות – על מנת להקל על עצמכם את הכתיבה, מומלץ לא להתחיל מיד בכתיבת הנוסח המלא, אלא לכתוב ראשי פרקים על דף, דברים שעולים לכם בראש וחשוב לכם להגיד. אחר כך תחברו את כל הנקודות, חלק מהן בוודאי תורידו ותוסיפו אחרות במקומן.

שבירת הקרח – כמו שציינו קודם לכן, הדרשה בדרך כלל כוללת דברים מהעבר ומעין פרידה מהילדות. לכן חשוב, שהדרשה תכלול סיפור ילדות מרגש או משעשע, את השאיפות והחלומות שמייצגים אתכם בצורה הכי יפה והכי טובה שיש, וכן מה בדיוק הרגשתם ומה לקחתם מפרשת השבוע שהקראתם כשעליתם לתורה. אתם יכולים לקשור בין הפרשה לבין השאלה של המחויבות והאחריות שלכם, כפי שאתם רואים אותם.

תודות – לגבי רשימת התודות שהדרשה אמורה לכלול, תנסו לא להאריך בכך, על מנת שלא תבזבזו את כל הזמן של קריאת הדרשה על התודות ומצד שני, תנסו להכניס בהן משהו אישי ייחודי, על מנת שהרשימה לא תהיה כמו רשימת מכולת, אלא משהו רגשי אישי.
 

לקבלת פרטים מלאו את 
הטופס ואנו נחזור אליכם

 


ידידה הפקות- יצירת קשר


ידידה הפקות- יצירת קשר

074-767-94-73

phone6, phone, contact, telephone, support, call

נורדאו 29, אשקלון

home6, home, house, building
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 
 


נשמח ליצור איתכם קשר ולהיות חלק 
מאירוע החלומות שלכם

לפרטים התקשרו 074-767-94-73
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם